Klima Nedir?

60 / 100

Klimalar insanoğlun daha rahat ve randımanlı yaşaması emeliyle kapalı ortamların havasını soğutan, nemini alan, isteğe bağlı olarak ısıtan toz ve partikülleri filtre eden aletlerdir. Klimalar, konutlardan enstrumanlara, işyerlerin den eğitim mekanlarına kadar tüm alanlarda kullanılmaktadırlar.

Klima artık lüks olmaktan çıkıp gereksinim duyulan bir alet olmuştur. Bunu oluşturan ana müessir gelişen teknoloji ile bütünleşen klimalardan daha az enerji ile daha çok verim alınmasıdır. Hızla gelişen klima teknolojisini yakından izleyemediğimiz için ısıtma ve soğutma ihtiyacımızın karşılanmasında klimaların tutarlarının ve harcamalarının yüksek olduğunu düşünüyoruz.

Bunun aksine teknolojideki gelişmelerle bütünleşen klimalar fazlaca ekonomik ve suskun hale geldi. Elektrik harcamaları ve bakım fiyatları azaldı. Yeni üretilen klimalarda az enerji harcanarak çok kaliteli hava ele geçirilmektedir. Klimalar ısıtma ve soğutma özelliklerinin yanında solunum ettiğimiz havayı kötü koku ve partiküllerden arındırarak temizlemektedirler.Klimalarda uygulanan elektrostatik ve karbon filtreleme metotlarına antifungus kaplama özelliği de ilave ederek sterilizasyon artırılıp hava kalitesi yükseltilmiştir.

Uzaktan kumanda sistemine kazanmıştırrılan I FEEL (hissediyorum) özelliği yardımıyla klimanız ortamın ısı derecesini sizin ısı ihtiyacınıza göre en yakın değerlerde dengeleyebilmektedir. Egzost özelliği ile ortamdaki sigara dumanı benzer biçimde kötü ve zarar veren kokuları tamamiyle yok edebilmekte, isteğe bağlı olarak taze hava alabilmektedirler. Klimalardaki ionizer özelliği yardımıyla astım rahatsızlığı gibi nefes alma güçlüğü çekenler artık daha rahat nefes alabilmektedirler.

Sağlık şartlarına uygun ideal ısıtma ve soğutma sağlayan klimalar, inverter özelliği ile -20 0C’ bile çok verimli ısıtma yapmaktadırlar. Klimalar ayrı olarak havadaki fazla nemi alarak ideal konfor koşullarını oluştururlar. Otomatik sıcaklık kontrolü ile ortamın sıcaklığını ölçerek arzulayan derece ele geçirilene kadar çalışmayı sürdürüp dış hava koşullarına rağmen iç ortamdaki sıcaklığı sabit meblağlar.

Klimalar, otomatik ve mekanik hava yönlendirme kanatçıkları sayesinde havayı sağa sola, aşağı yukarıya homojen bir şekilde dağıtırlar. Böylelikle klimadan meydana gelen rahatsızlıklar da önlenmiş olur. FUZZY konumunda mikroişlemci kontrolü ile kullanıcı alışkanlıklarını belirleyerek sıcaklık ayarı ve fan hızı seçimini bellekten yapabilmektedir.

Klimalardaki antibakteriyel filtreler kullanıcı tarafınca hiçbir güçlük çekilmeden sökülüp yıkanabilir şekilde gene tasarlanmıştır. SLEEP (uyku) konumunda uyku için ideal konfor koşulları oluşturularak ortam ısısı 7 saate kadar kontrollü olarak azaltılıp artırılmaktadır. Ortamın sıcaklık kıymetini klimanın kumandasından öğrenebilmekteyiz.Bu gelişmelerden en yararlı şekilde yararlanabilmek için kesinlikle teknik destek alınmalıdır.SERVİS ÇAĞIR

Bir yanıt yazın