devrim sogutma klima servisi

Klima

Klima İnsanoğlu için ısınmak en önemli ihtiyaçlardan birisi. Isınmak için ateş icat edilmiş ve bu ateş hayatımızı en iyi şekilde değiştirmiştir. Bu şekilde ısınmak için gereken ihtiyacı çözdük. Ancak insanlar sıcaklık ararken soğuma da yapmak istemiştir. Bunun temel sebebi elbette ortamdan bunalmak ve iç mekanlarda ısının getirdiği bunalma halini yok etmek istemektir. Elbette bunun için ilk başta ilkel çözümler sunulmuştur. Özellikle pervaneler ilk örneklerden birisidir.

Halen daha kullanılan pervaneler oda içerisinde hava akımı yaptırarak insanların genel olarak soğumasına ve ısının getirdiği sorunların azalmasına sebebiyet vermiştir. Sorunsuz bir deneyim için elbette en iyi seçenek bir klima almaktır.

Klimalar ihtiyaca ve amaca uygun bir şekilde yerleştirilen ve konforu sağlamaya yönelik en önemli beyaz eşyalardan birisidir. Klima sadece soğutma görevi görmemektedir. Klimalar genel olarak soğutma ve ferahlatma özellikleri ile bilinse de birçok özelliği bulunmaktadır. Bunlar:

  • Soğutma
  • Isıtma
  • Nem kontrollerini sağlamak
  • Hava değişimini yapmak

Bu gibi özellikleriyle büyük bir beğeni toplayan klimalar, sorunsuz bir şekilde kullanılmaktadır. İlk olarak 1930’lu yıllarda ortaya çıkan makineler, savaşlarda ve günlük hayatta sıklıkla kullanıldı. İç mekanın ferahlatılması, ısıtılması ve nem değerlerini en iyi şekilde korumak için klimalardan yararlanıldı. Elbette bu yararlanma sorunları da beraberinde getirdi.

Haddinden fazla ısıtan veya soğutan klimalar, nem özelliği çalışmayan ve odanın nem dengesinin yükselmesine neden olan klimalar, hava değişimini yapamayan klimalar ve soğutma özellikleri nedeniyle insanı hasta eden klimalar direkt olarak teknik servise emanet edilmelidir. İstanbul’da 12 yıldır hizmet veren Devrim soğutma klimalar ve kombiler üzerinde uzman bir şekilde yoğunlaşmış ekibe sahiptir. Bu özellikleri nedeniyle sıklıkla klimaları rahat bir şekilde tamir etmektedir.

Klima Nasıl Çalışır?

Merkezi sistem ve bireysel sistem klima olarak ikiye ayrılan klimalarda, genel olarak bireysel olanları en fazla kullanılan ve tercih edilen tür olmaktadır. Bireysel klimalar duvara monte bir şekilde çalışmaktadır. Duvara monte edilen bu cihazların bir de dış ünitesi bulunmaktadır. İç ünite olan duvara monteli klima, içerisindeki gazın buharlaşması ve yoğunlaşması prensibiyle hareket ederek ortamdaki ısıyı dışarı atar.

Split klimalar olan yani iç ve dış ünitesi bulunan klimalar da bu mantıkla çalışmaktadır. Klimalar satın alınırken soğutma performansları, kademeleri ve sesi önem arz etmektedir. Elbette klimalar kimi zaman altında çok durulduğunda hasta edebilme potansiyeline sahiptir. Böylesine hasta edebilen klimalar için Devrim teknik servis tarafından verilen bakım ve onarım hizmetlerine başvurmak gereklidir.

Klimanın Faydaları Nedir?

Klimanın faydaları özellikle soğutma anlamında yüksek olmaktadır. Bunların yanında sessiz bir şekilde ortamın nemini alması da önemlidir. Gerektiği yerde ısıtma yapması da önemli bir faktördür. Tüm bu özellikleri açısından klimalar oldukça faydalı bir beyaz eşya olarak evlerimizde yer alabilir.
Klima Arıza | Klima Montaj | Klima Onarım |

Bir cevap yazın