Zeytinburnu Kombi Servisi

Kombi Bakımı kiracı mı öder

67 / 100

Kombi Bakımı kiracı mı öder

demirdokum-atromix-bakım servisi
demirdokum-atromix-bakım servisi

Kombi Bakımı kiracı mı öder Teknik servis te çok sık karşılanan bir sorudur bu. Kirada yaşayan bir çok insanoğlunun merak etmiş olduğu sorulardan biridir… Bu hususta bir çok kiracı yanıt aramaktadır. Çünkü kiracı ve ev sahibi içinde kimi zaman anlaşmazlıklar yaşanabilir. Öyleyse yardımcı olalım.

Kombi bakımı kime ilişkin olmalı; kiracıya mı? Yoksa ev sahibine mi?

Hiç kuşkusuz ki bir kombi evin demirbaşı sayılmaktadır. Hem ısınma aynı zamanda sıcak su ihtiyacını karşılamaya yarayan bu sistem şofben yahut öteki ısıtma çalgıları gibi ek gereksinimlara gerek duyulmadan çağdaş bir yaşam sunmakta.

Borçlar Kanununun 317. Maddesi gereğince  kiralanan yerin temizlik ve bakım giderleri kiracı tarafınca ödenmelidir. Kiracılık hukuku kapsamında Borçlar Kanununa bakılırsa demirbaşların iyi tutma halinde ki harcamaları kiracıya ilişik olmaktadır. Parça değişikliği, tamir veya yenileme gibi durumlarda oluşan harcamalar ise ev sahibine ilişik olmaktadır.

Bu durumda kombi bakımı normal olarak ki kiracıya aittir diyebiliriz. Eğer kombinin periyodik bakımların kiracı tarafından yapmış oldurılmıyor ise oluşabilecek herhangi bir arızada masraflar gene kiracıya ait olacaktır.

Tabi ki oluşan arıza kiracıdan kaynaklı değilse kombi arızasının harcamaları ev sahibine yansıtılmalıdır.

Doğrusu kısaca diyebiliriz ki harcamaların kim tarafınca karşılanacağı, teknik servis kontrolleri sonucunda belirlenen arızaya göre kiracı veya ev sahibine yansıtılabilir.

Bu benzer biçimde durumlarda kiracı ve ev sahibi arasında problemler yaşanılmasın istiyorsanız en doğru olanı kira sözleşmeı hazırlanırken bu konular hakkında da yazılı maddeler eklemek ve karşılıklı ıslak imza ile imzalanarak her iki tarafta da birer nüshasının saklanması olacaktır.

Kombi servisi olarak bu probleminin yanıtını arayan kiracı veya ev sahiplerine fikirlerimizi paylaşarak destek olmak istedik. Umarız bu mevzuda yardımcı olabilmişizdir.

Petek Bakımı iyi mi Yapılır?

Temel gereksinimlarımızdan kabul edilen ısınma için en sık kullandığımız sistem kalorifer olmaktadır. Kış aylarının yaklaştığı şu dönemlerde tüm hazırlıklarımızı tamamlamak için kaloriferimize bakım yaptırmamız gerekmektedir.

Kalorifer Peteği Hiç Isınmıyor

Bulunulan çevreyi ısıtma fakatçlı kullanılan kaloriferlerde yaşamış olduğumız en genel sorun, hiç kuşkusuz kalorifer peteklerinin dehemmiyet dönem ısınmıyor oluşudur.

Kalorifer Peteği Temizleme Fiyatları?

2 oda 1 salon olan bir evin kalorifer peteği temizleme işlemi ortalama olarak 100-150 TL tutmaktadır. Sadece verdiğimiz örnek farazidir. Net bir fiyat teklifi almak isterseniz, bizlere mesajşim bilgilerimiz aracılığı ile ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz.

Kombinin Suyu iyi mi Boşaltılır?

Kombinizde bir arıza başlangıcı söz konusu olabilir. Kombi ekranında gözüken basınç ekranında olması gereken sayı değerlerinden daha farklı bir kıymet görüyor olabilirsiniz.

Kombi Bakımı Ne Kadar Sürede Yapılmalı?

Periyodik bir halde düzenli olarak yapmış oldurmanız gereken kombi bakımı için yetki belgesine haiz bir servisle görüşmeniz önemle tavsiye edilmektedir.

Kombi Bakımı iyi mi Yapılır?

Kombiler daha önceki dönemlerde sıcak su sağlamak için kullanılan şofbenlerle benzer bir işleyişe sahiptir. Kombilerin içinde bulunan bakır borular, sirkülasyon mantığı ile içerideki suyu eşanjör vasıtası ile ısıtır ve bu ilke üzerinden çalışmaya devam eder.

Kombi Bakımı Kiracıya mı ait?

Kısaca doğrusu diyebiliriz ki harcamaların kim tarafından karşılanacağı, teknik servis kontrolleri sonucunda belirlenen arızaya nazaran kiracı veya ev sahibine yansıtılabilir.

Kombi Bakımı Kaç Yılda Bir yapılır?

Kar Kombi Servisini arayarak tüm sorularınız hakkında yardım isteyebilirsiniz. Kar kombi Servisi uzman kadrosu ile sizlere kaliteli ve güvenli hizmet vermektedir.

Kombi Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

Kombi duvara aslolanırken ısı yalıtımı sağlanmalı , antifirizi donmaya karşı korunmalıdır. Kombinizin yanma hanesi ve fan benzer biçimde bölümleri temiz tutulmalı, tozları silinmelidir. Radyatörler temizlenmelidir.

Kombi Arızaları nelerdir?

Kombinizin fan motoru arızalanmış olabilir. Kombinizin devir daim motoru arızalanmış olabilir. Kombinizin su haznesinde hava olabilir. Kombinizin üç yollu vanasında bir sorun olabilir. Yetkili servisiniz ile irtibata geçiniz.

Bir yanıt yazın