Beyaz Eşya Arızaları Nedir?

Beyaz Eşya Arızaları Nedir?

66 / 100

Beyaz Eşya Arızaları Nedir?

Çamaşır Makinesi Dönmeme Arızası

Çamaşır Kurutma Makinesi
Çamaşır Kurutma Makinesi

Beyaz Eşya Arızaları Nedir? Yıkayıcınız suyla doluysa ancak sallama, döndürme yapmazsa, sorun hatalı bir kapak anahtarı, kırık bir kayış veya motorla ilgili bir sorun olabilir. Sorunu teşhis etmek için aşağıdakileri yapın:

1- Makinenin sıkma döngüsünü kontrol edin. Eğer sıkma yapıyorsa, motor çalışıyor ve kayış kopmamış. Sıkma işlemi işe yaramazsa, kayış gevşemiş veya kırılmış olabilir. Kayışı sıkın veya değiştirin.

2- Kapı anahtarını ve kapaktaki tırnağı etkileyen tırnağı kontrol edin. Plastik çıkıntı kırılırsa, çamaşır makinesi belirli döngülerde durdurabilir. Düğmeye basın ve bırakın. Bunu her yaptığınızda tıklamazsa, muhtemelen bozuktur. Anahtarı çıkarın, test edin ve gerekirse değiştirin.

3- Bunlar işe yaramazsa, kontrollerde bir sorun olabilir veya karıştırıcı solenoidi kırılmış olabilir. Bir tamirciye danışın.

Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmama Arızası

Yıkayıcı tüm çevrimlerini tamamlıyor gibi görünüyorsa ancak dönmüyorsa:

1- Giysilerin sıkışıp sıkışmadığını veya tamburda dengesiz olup olmadığını kontrol edin. Dengesiz giysiler aynı zamanda bir yıkayıcının titremesine veya “yürümesine” neden olur. Kapağı açın ve elbiseleri yeniden konumlandırın. Bu, bakiye dışı bir kapatma anahtarını otomatik olarak sıfırlar; kapağı kapatın. Yükü düzleştirmek, yıkayıcının titremesini engellemezse, ayağa bakın ve yıkayıcının zeminde oturma seviyesini koruyacak şekilde ayarlandıklarından emin olun, yalnızca yukarı veya aşağı hareket ettirmek için bir düğme çevirin.

2- Kapı anahtarını ve kapaktaki tırnağı etkileyen tırnağı kontrol edin. Plastik çıkıntı kırılmışsa, sıkma işlemi sırasında yıkayıcı durabilir. Düğme, basıp bıraktığınızda tıklamazsa, muhtemelen bozuktur. Anahtarı çıkarın, test edin ve gerekirse değiştirin.

3- Çamaşır makine kayışını kontrol edin. Gevşek, yıpranmış veya kırılmış olabilir. Kayışı sıkın veya tamamen değiştirin.

4- Kontrollerde bir sorun olabilir; Bu durumda, bir cihaz tamircisini arayın.

Çamaşır Makinesi Makineleri Islak Çıkarma Arızası

1- Döndürme işlemi sırasında kapağı kaydırın. Kazan dönmüyorsa, hasarlı bir motor kuplörünüz olabilir. Bu parçayı değiştirmek için bir cihaz tamircisi arayın.

2- Kazan dönüyorsa, dengeyi sağlamak için yükü tekrar kontrol edin. Yükün dengeli olduğundan eminseniz ancak çamaşırlarınız hala damlıyorsa, hasar görmüş bir motor kasnağı, tüp yatağı, kayış veya debriyajı değiştirmeniz gerekebilir.

 

3- Su pompası küçük bir giysi parçasıyla kırılabilir veya tıkanmış olabilir; bir cihaz tamir elemanını arayın.

Bir yanıt yazın